Elma Instruments AS

Tele/Data, Fiber & TV

Filter

Produktgrupper

Pris

Brand

Sortering

Fiber holder 2 x 250um, 2 x 900um

EAN 5056310405573

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

0,00 NOK Ekskl. mva

FiberTek III Set of SC FC & FT Screw on Adapters

EAN 0783250775279

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

627,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Elma 43 Lan Kabeltester

Elma 43 LAN kabel tester, er et lite og brukervennlig instrument for enkel og rask kabeltest.

Instrumentet kan teste både på patch-kabler og direkte på installasjonen ved hjelp av den medfølgende remote enheten. Det kan testes for bl.a. gjennomgang, kortslutninger, brudd, kryssede par og feilforbindelser, installasjonen skal være spenningsløs under test. Testresultat vises med fargede lysdioder og det kan velges imellom loop- og fjern adaptertest, og imellom manuell og automatisk test.

Instrumentet leveres komplett i veske inkl. brukerveiledning, batteri, fjernadapter, 2 x RJ45/RJ45 patchkabler, 1 x RJ45/BNC (hun) & 1 x RJ45/BNC (han).

Les mer

Elma 43 Lan Kabeltester

EAN 5703534040980

EL.NR 8023353

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

1 231,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Elma VFL650-2  Visuel Fiber lyskilde

VFL650-2 er en robust fiberoptisk lyskilde, som brukes til å lokalisere brudd, mekaniske skjøter og skadede konnektorer på optiske fiberkabler. Den er perfekt til kontroll av gjennomgang og finne brudd på klemte/beskadigede fiberledere.

VFL650-2 sender et synlig rødt lys inn i fiberkabelen. Man følger fiberlederen og der hvor lyset slipper gjennom – er det brudd. VFL650-2 har en lysstyrke på 10mW og har derfor et meget sterkt lys i forhold til andre på markedet, som kun har en lysstyrke på 1mW eller 5mW.
VFL650-2 kan brukes på både Multimode- og Singlemode installasjoner.

Den har 3 ”lysinnstillinger”: konstant, hurtig blinkende og langsomt blinkende. Instrumentet har en smart ”dreiende” beskyttelseshette, som beskytter mot feilbetjening og at instrumentet feilaktig slås på.
Rekkevidden er ca. 10 km.

VFL650-2 leveres i lær etui, inkl. brukerveiledning, ekskl. batterier

Les mer

Elma VFL650-2 Visuel Fiber lyskilde

EAN 5706445111336

EL.NR 8062627

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

1 285,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Trend Tonegenerator

Trend Networks Tone Generator er det ultimate instrumentet for Trend Tone søker. Tone generatoren lar deg bekrefte kablene med polaritet og gjennomgang. Trend Tone Generator er også ledende i signalstyrke, noe som betyr at du kan søke lenger ut i kablene.

Trend Tone Generator leveres med: 1x RJ45 til RJ11 patchkabel, 1x RJ45 for krokodilleklemme, 1x bærestropp og brukerveiledning

Les mer

Trend Tonegenerator

EAN 5056310400622

EL.NR 8030333

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

1 701,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Trend Tonesøker Kit

Trend Tonesøker kittet, som består av både tonesøker og tonegenerator, og er et enkelt og robust instrument for søking etter nettverkskabler. Instrumentet gjør det lett å identifisere bestemte ledere – også i multileder-kabler og indikerer med både lyd og visuelt signal. I tillegg har den mulighet for tilkobling av høretelefoner.

Kittet leveres med tonesøker, Tonegenerator, tilkoblingskabel RJ45 til RJ11 + RJ45 til krokodilleklemme, veske, 2X håndledsreim, 2X 9V batteri og brukerveiledning. 

Se datablad for spesifikasjoner

Les mer

Trend Tonesøker Kit

EAN 5056310400608

EL.NR 8030330

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

2 208,00 NOK Ekskl. mva

Les mer

Trend Launch Cable, OM3, 150m, SC-SC

EAN 5056310400998

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

2 499,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Elma 45 Lan /Partester
Elma 45 for enkel og rask test av LAN kabelinstallasjoner. Instrumentet kan teste for åpne, kortsluttede, byttede, kryssede og splittede par. Testresultatet vises vha. et 14 segmentet LED display og 8 lysdioder.

Kabeltesteren har beskyttelseskretsløp, som hindrer ødeleggelse av instrumentet, hvis du feilaktig velger telefonstikket i stedet for datastikket. Elma 45 LAN kabeltesteren leveres komplett i veske inkl. batteri, adapterkabel, brukerveiledning og terminator # 1.
Les mer

Elma 45 Lan /Partester

EAN 5706445340095

EL.NR 8022548

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

2 501,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
EXFO FLS-140 Visuel fiberlyskilde
Høyeffektiv visuell fiber feil søker i lommestørrelse - det ideelle verktøy til fibermontøren.

Med EXFO FLS-140 er det enkelt å identifisere fiber fra ende til ende og lokalisere eventuelle fiberender. Instrumentets røde laser lyser gjennom alle typer fiberkabler og finner brudd, feil monterte uttak, skjøter og andre feilscenarier.

Feilen vises ved at et klart rødt lys vises, der hvor feilen er.

EXFO FLS-140 kan gi laserlys i en avstand opp til 5km.

Med sin lommestørrelse format, kan EXFO FLS-140 tas med overalt. Takket være et spesielt designet aluminiumhus, er EXFO FLS-140 det perfekte verktøy for fibermontøren.

EXFO FLS-140 benytter 2 stk. AAA (LR03) batterier og har en levetid på opp til 40 timers kontinuerlig drift.
Les mer

EXFO FLS-140 Visuel fiberlyskilde

EAN 5706445686599

EL.NR 8062578

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

3 233,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Easytest Protect KE 401
EASYTEST settet, som består av en tonesender og en induktiv søkeprobe, er en enkelt og robust trådsøker, som løser problemet med at søke, identifisere kabelinstallasjoner av forskjellig type. EASYTEST er i stand til at finne isolerte kabler på avstander opp til 60 cm og kan følge kablene inntil til 15 km. Instrumentet kan søke og finne kabler, lederpar, splittede par, ombyttede par, kortslutninger, brudd på ledere m.m.

EASYTEST er ideelt til tele-/datainstallatøren, hvor et enkelt trådpar skal identifiseres, til alarmmontøren, som skal spore kabelnettet til alarmanlegget, til el installatøren, som skal kartlegge ledningsnettet i en bygning, til industrien, som skal søke etter ledere innstøpt i forskjellige materialer, til forsyningsselskabler, som skal verifisere tilkoblinger og til bil elektrikeren, som skal søke på ledningsnettet i bilen. EASYTEST kan benyttes innenfor mange bransjer, hvor en leder ikke umiddelbart kan følges fysisk eller visuelt.

EASYTEST kan også benyttes mot et Tale-sett (opsjon) og således benyttes til to-veis kommunikasjon over strekninger opptil 15 km. En meget anvendelig funksjon de steder hvor det ikke er tillatt eller mulig å benytte walkie talkie og mobiltelefoner.

Easytest Protect settet er en videreutvikling av den kjente Easytest Classic (KE 301). Instrumentet han mange nye funksjoner hvor man bl.a. kan det se om dataporter er patchet. Med søkeproben kan ISDN/ADSL linjer detekteres.

Easytest Protect sender ut et sinussignal som medfører redusert” Crosstalk” og dermed muliggjør søkningen på aktive kabler.

Easytest Protect kan tilkobles via RJ 11, RJ 45 eller de medfølgende krokodilleklemmer.
Les mer

Easytest Protect KE 401

EAN 5706445370177

EL.NR 8022648

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

3 584,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
VDV II Bluetooth - Data cable Verifier

Den nye VDV II Bluetooth-serien har fått Bluetooth og kan lage wiremap rapporter. Når VDV II Bluetooth er forbundet til enheten via Bluetooth overføres de enkelte tester (inkl. bilder) hvis det ønskes. Når man er ferdig med jobbet, overfører man alle testene (inkl. bilder) til Trend AnyWare skyen hvor det lages rapporter som kan sendes til kundene. Utover dette utmerker VDV II Bluetooth-serien seg med sitt enkle brukergrensesnitt og innovativ design. VDV II Bluetooth tester wiremap kontinuerlig, slik at periodiske feil vil også bli funnet, lengde av kabel (modellavhengig) og avstand til en eventuell feil (modellavhengig).


VDV II Bluetooth er tilgjengelig i 4 forskjellige modeller: VDV II Bluetooth, VDV II Plus Bluetooth, VDV II Pro Bluetooth og PoE Pro Bluetooth.


VDV II Bluetooth har følgende egenskaper:
• Supporterer uskjermede/skjermede kabler for Kat. 5e/6/6A/7.
• Kan benyttes sammen med tonesøker for søking av kabler.
• Wiremap test for splittede par, kryssede par, kortslutninger og åpne par.
• Spenningsbeskyttelse.
• 2,7” monokromt skjerm.

VDV II Bluetooth leveres inkl. remote enhet, coax remote enhet, batteri og brukerveiledning.

Les mer

VDV II Bluetooth - Data cable Verifier

EAN 5056310403029

EL.NR 8062203

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

3 586,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Quicklan 6055 Kabeltester
Quicklan 6055 er et meget brukervennlig instrument for enkel og rask kabeltest og feilfinning. Du kan teste bl.a. gjennomgang, kortslutninger, brudd, krysset, ombyttet og splittet par. Quicklan 6055 er ideelt til innledende tester og feilfinning av LAN kabling før den endelige test med dokumentasjon utføres. Testresultatene vises meget oversiktlig på det store skjerm med klar visning av OK, ikke OK og eventuelt feil. Instrumentet kan teste UTP / STP kabler på opp til 90 meter. Quicklan 6055 leveres komplett med 2 remote enheter (id 1+2), 3 korte testkabler, veske og brukerveiledning. Som ekstra tilbehør kan det kjøpes ekstra remote enheter med id 3, 4, 5, 6, 7 eller 8.


Standard tilbehør:
– Terminator Kit #1 + #2
– 2 stk patch kabel RJ-45 to RJ-45
– Bruker manual
Les mer

Quicklan 6055 Kabeltester

EAN 5706445500192

EL.NR 8022998

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

3 613,00 NOK Ekskl. mva

Les mer