Pris

Sortering

Opprett ny liste
Lagre

FiberTek III Set of SC FC & FT Screw on Adapters

EAN 0783250775279

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

495,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
Elma VFL650-2  Visuel Fiber lyskilde

VFL650-2 er en robust fiberoptisk lyskilde, som brukes til å lokalisere brudd, mekaniske skjøter og skadede konnektorer på optiske fiberkabler. Den er perfekt til kontroll av gjennomgang og finne brudd på klemte/beskadigede fiberledere.

VFL650-2 sender et synlig rødt lys inn i fiberkabelen. Man følger fiberlederen og der hvor lyset slipper gjennom – er det brudd. VFL650-2 har en lysstyrke på 10mW og har derfor et meget sterkt lys i forhold til andre på markedet, som kun har en lysstyrke på 1mW eller 5mW.
VFL650-2 kan brukes på både Multimode- og Singlemode installasjoner.

Den har 3 ”lysinnstillinger”: konstant, hurtig blinkende og langsomt blinkende. Instrumentet har en smart ”dreiende” beskyttelseshette, som beskytter mot feilbetjening og at instrumentet feilaktig slås på.

VFL650-2 leveres i lær etui, inkl. brukerveiledning, ekskl. batterier

Les mer

Elma VFL650-2 Visuel Fiber lyskilde

EAN 5706445111336

EL.NR 8062627

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

1 025,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
EXFO FLS-140 Visuel fiberlyskilde
Høyeffektiv visuell fiber feil søker i lommestørrelse - det ideelle verktøy til fibermontøren.

Med EXFO FLS-140 er det enkelt å identifisere fiber fra ende til ende og lokalisere eventuelle fiberender. Instrumentets røde laser lyser gjennom alle typer fiberkabler og finner brudd, feil monterte uttak, skjøter og andre feilscenarier.

Feilen vises ved at et klart rødt lys vises, der hvor feilen er.

EXFO FLS-140 kan gi laserlys i en avstand opp til 5km.

Med sin lommestørrelse format, kan EXFO FLS-140 tas med overalt. Takket være et spesielt designet aluminiumhus, er EXFO FLS-140 det perfekte verktøy for fibermontøren.

EXFO FLS-140 benytter 2 stk. AAA (LR03) batterier og har en levetid på opp til 40 timers kontinuerlig drift.
Les mer

EXFO FLS-140 Visuel fiberlyskilde

EAN 5706445686599

EL.NR 8062578

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

2 430,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
VFF5 – Fiberoptisk visuell feilsøker
VFF5 er en lyskilde som benyttes til å lokalisere brudd, mekanisk spleising eller skadede termineringer på optiske fiberkabler. Den er perfekt til kontroll av gjennomgang og til å finne brudd på klemte / skadede fiberledere.

VFF5 sender et meget sterkt rødt lys inn i fiberkablen. Følg kabelen og se hvor lyset trenger gjennom og du vil se hvor bruddet er. Senderen har en høyeffektiv 650 nm laserdiode som enten kan sende kontinuerlig eller pulserende. VFF5 benyttes på avstand opp til ca. 3km for multimodus fiber og ca. 4km for singlemodus fiber.

VFF5 leveres med hylster, integrert gummi beskyttelse, bæresnor, belteklips, brukerveiledning og batterier.
Les mer

VFF5 – Fiberoptisk visuell feilsøker

EAN 5706445470501

EL.NR 8030497

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

4 175,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
EXFO FLS-241 Visuel fiberlyskilde
Høyeffektiv visuell fiber feilsøker i lommestørrelse - det ideelle verktøy til fibermontøren.

Med EXFO FLS-241 er det enkelt å identifisere fiber fra ende til ende og lokalisere eventuelle fiberender.

Instrumentets røde laser lyser gjennom alle typer fiberkabler og finner brudd, feil monterte uttak, splices og andre feilscenarier.

Feilen vises ved at et klart rødt lys vises, der hvor feilen er.

EXFO FLS-241 kan gi laserlys i en avstand opp til 5km.

Med sin lommestørrelse format, kan EXFO FLS-241 tas med overalt. Takket være et spesielt designet aluminiumhus, er EXFO FLS-241 det perfekte verktøy for fibermontøren.

EXFO FLS-241 benytter 2 stk. AAA (LR03) batterier og har en levetid på opp til 40 timers kontinuerlig drift.
Les mer

EXFO FLS-241 Visuel fiberlyskilde

EAN 5706445686605

EL.NR 8062592

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

4 850,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
Easytest Fiber KE 801
EasyTest Fiber er et hendig instrument for alle som arbeider med kobber og fiber kabler i telecom, data og alarm installasjoner. Settet består av en tonesender og en induktiv søker for å identifisere kabel installasjoner av alle slag. EasyTest Fiber er i stand til å finne isolerte kabler på avstander opp til 60 cm og kan følge kablene opp til 15 km. Instrumentet kan søke og finne kabler, lederpar, splittede par, kortslutninger, brudd i kabler. Selv blant mange linjer i flerleder kabler kan bestemte ledere identifiseres.

Den innebygde laseren avgir ett synlig rødt lys som gjør det enkelt å utføre gjennomgangs test, finne skadede ledd og identifisere spesifikke fibre.

EasyTest Fiber kan også utstyres med to Talk-sett og dermed brukes til to-veis kommunikasjon over avstander på opptil 15 km. En veldig nyttig funksjon de steder hvor det ikke er tillatt eller mulig å bruke walkie-talkie og mobiltelefoner.

EasyTest Fiber har innebygd ISDN-signal identifikasjon og kan tilkobles via RJ 11 jack eller de medfølgende krokodilleklemmer. Fiber kan kobles til via en 2,5 mm universell kontakt. Instrumentet leveres inkl. veske.
Les mer

Easytest Fiber KE 801

EAN 5706445370245

EL.NR 8024054

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

4 995,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
EXFO FPM-602 powermeter for FLS-600 med FC konnektor

EXFO FPM-600 er det perfekte instrument for måling for krevende fiberinstallasjoner, og har over 40 forskjellige kalibrerte bølgelengder.

Hvis man benytter FPM-600 sammen med en FLS-600 lyskilde i ”auto skift” funksjonen, kan FPM-600 gjenkjenne den allerede brukte bølgelengde, og skifter derfor til det mest passende kalibre-ringsparameter.
Ved trykk på én knapp, kan man lagre resultater for alle bølgelengder.

Med EXFO FPM-600 kan man teste alle passive optiske nettverk (PON) ved 1310nm, 1490nm & 1550nm, som er de 3 anbefalte bølgelengder for PON.

Som alle andre av EXFO instrumenter er FPM-600 utviklet for å fungere i tøffe arbeidsmiljøer og med stor allsidighet – perfekt for test i alle type applikasjoner.

FPM-600 har bakgrunnsbelyst LCD display for enkel betjening i mørke omgivelser, og oppladbart batteri.

Den nyeste programvaren (som kan lastes ned fra www.elma-instruments.no) gir mulighet for
profesjonelle rapporter med god og omfattende dokumentasjon

FPM-600 har følgende egenskaper:
• Minnekapasitet på 1.000 datapunkter med overføring til PC via USB-forbindelse.
• Over 40 kalibrerte bølgelengder og min/max powerfunksjon
• Tidsbesparende test funksjoner.

Leveres i bæreveske inkl. brukerveiledning, kalibreringssertifikat, AC adapter, Litium Ion batteri, USB kabel og kvikkguide på 6 språk.

Under bestilling er listet opp et utvalg av modelltyper med forskjellige type konnektorer. Andre konnektorer kan bestilles separat (også andre typer enn de som er listet under tilbehør), eller med instrumentet - på forespørsel.

Les mer

EXFO FPM-602 powermeter for FLS-600 med FC konnektor

EAN 5706445686049

EL.NR 8062887

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

RING FOR PRIS +47 22 10 42 70

Opprett ny liste
Lagre

FiberMASTER MM/SM Power Meter

EAN 5056310400967

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

8 113,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
EXFO FPM-602 powermeter for FLS-600 med SC konnektor

EXFO FPM-600 er det perfekte instrument for måling for krevende fiberinstallasjoner, og har over 40 forskjellige kalibrerte bølgelengder.

Hvis man benytter FPM-600 sammen med en FLS-600 lyskilde i ”auto skift” funksjonen, kan FPM-600 gjenkjenne den allerede brukte bølgelengde, og skifter derfor til det mest passende kalibre-ringsparameter.
Ved trykk på én knapp, kan man lagre resultater for alle bølgelengder.

Med EXFO FPM-600 kan man teste alle passive optiske nettverk (PON) ved 1310nm, 1490nm & 1550nm, som er de 3 anbefalte bølgelengder for PON.

Som alle andre av EXFO instrumenter er FPM-600 utviklet for å fungere i tøffe arbeidsmiljøer og med stor allsidighet – perfekt for test i alle type applikasjoner.

FPM-600 har bakgrunnsbelyst LCD display for enkel betjening i mørke omgivelser, og oppladbart batteri.

Den nyeste programvaren (som kan lastes ned fra www.elma-instruments.no) gir mulighet for
profesjonelle rapporter med god og omfattende dokumentasjon

FPM-600 har følgende egenskaper:
• Minnekapasitet på 1.000 datapunkter med overføring til PC via USB-forbindelse.
• Over 40 kalibrerte bølgelengder og min/max powerfunksjon
• Tidsbesparende test funksjoner.

Leveres i bæreveske inkl. brukerveiledning, kalibreringssertifikat, AC adapter, Litium Ion batteri, USB kabel og kvikkguide på 6 språk.

Under bestilling er listet opp et utvalg av modelltyper med forskjellige type konnektorer. Andre konnektorer kan bestilles separat (også andre typer enn de som er listet under tilbehør), eller med instrumentet - på forespørsel.

Les mer

EXFO FPM-602 powermeter for FLS-600 med SC konnektor

EAN 5706445686209

EL.NR 8062886

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

RING FOR PRIS +47 22 10 42 70

Opprett ny liste
Lagre
Fibermaster kun 850nm Multimode

FiberMASTER by TREND Networks er en komplett tester til verifisering av multimodus 50/125 fiber og 62,5/125 fiber i fiber installasjoner på en 850nm bølgelengde. Settet består av en 850 nm lyskilde og et optisk effekt-meter for 850, 1310, 1490 og 1550 nm bølgelengde. For oppbevaring støpsles lyskilden enkelt inn i bunnen på effekt-meteret. Instrumentet måler den absolutte lyskilde i dBm og mV og kalkulerer tapet eller dB.

Instrumentet kompenserer for patchkabler som benyttes for testen. Instrumentet leveres med bæreveske, og nødvendige overganger for ST, SC og FC for lyskilden.

Les mer

Fibermaster kun 850nm Multimode

EAN 5706445470693

EL.NR 8024276

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

9 235,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre

FiberMASTER Video Inspection Probe

EAN 5056310400981

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

10 773,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
EXFO EX1 Testing and monitoring solution

EXFO EX1 er en Ethernet-tester som parret med en Android eller iOS smart enhet, kan kvalifisere den leverte bredbåndsforbindelse til Ethernet kunder, både private og bedrifter. Dette gir tjenestetilbyderen mulighet for å dokumentere levering av Internett til deres abonnenter med mulighet for å kontrollere det leverte produkt. EXFO EX1 har mange fordeler: Den benytter FPGA hardware som er bransjeledende Speedtest ved Ookla algoritme, som gir forsinkelse og nedlasting/opplastings hastighet. Dette betyr repeterbare og pålitelige målinger hver gang.

 
EXFO EX1 har ikke behov for egen skjerm. I stedet kjører den ultra intuitive applikasjonen direkte på Smartphone/Tablet for å visualisere alle oppgaver som er utført, inkludert tilkobling, oppsett, resultat innsamling, rapportgenerering og cloud aktiverte firmware oppgraderinger.


En fleksibel plattform som utvikler seg med ditt nettverk, kan EX1 også være vert for EXFOs Active Verifiser VNF a for å levere et komplett nivå 3 til nivå 7 serviceforsikringsløsning løsning, integrert i samme kompakte EX1-plattform. Når VNFx) blir aktivert, åpner Verifiser kapasiteten opp for en verden av muligheter: Versifikatoren VNFx) kjører i EXFO EX1 plattformen og kan unytte mer end 140 ytelses tester til idriftsetting, verifisering og feilsøking av yteevne i den leverte service, på tvers av flere lag. Testkatalogen inkluderer støtte for serviceaktiveringspakker som Y.1564 SAM, IP- tilkoblingstest tester, VoIP-kvalifikasjon, internettopplevelse og infrastruktur sikring, som hjelper brukerne med å sikre konfigurasjon og levering av forskjellige typer tjenester.


EX1 kan stå på stedet for midlertidig feilsøking eller permanent implementert som et fast ytelsesendepunkt som kontinuerlig rapporterer om nettverks- og tjenesteytelse. Instrumentet kan også utnytte EXFO Worx managementsystemets fulle muligheter for enkel testopprettelse, samlede resultater og integrere i eksisterende OSS / BSS som en datakilde.


EXFO EX1 leveres med: 230V USB-C lader, Patch kabel og smart veske.

 

Les mer

EXFO EX1 Testing and monitoring solution

EAN 5706445686674

EL.NR 8023725

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

RING FOR PRIS +47 22 10 42 70

Opprett ny liste
Lagre

EXFO FIP-410B Fiberinspektionsprobe

EAN 5706445686001

EL.NR 8030347

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

RING FOR PRIS +47 22 10 42 70

Opprett ny liste
Lagre

FiberMASTER Quad Light Source

EAN 5056310400950

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

18 333,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
EXFO FLS-600 fiberlyskilde SM laser 1310/1550nm SC/UPC
EXFO FLS-600 fiberlyskilde er designet med stor fleksibilitet. Velg mellom laser og LED modeller og flere forskjellige bølgelengder. Man kan i tillegg spare tid ved å ”bygge” sin egen liste av ”favo-ritt” bølgelengder, og deretter kun bla igjennom de når man tester.

Ved bruk av ”Auto skifte funksjon” kan FLS-600 automatisk skifte imellom tilgengelige bølge-lengder. Når FLS-600 Brukes sammen med et kompatibelt power meter (FPM/FOT 600) vil den kunne gjenkjenne sist brukte bølgelengde som har været i bruk, og skifter derfor til korrekt kalibreringsparameter.

På FLS-600 kan man motta informasjon fra mottakerenden (FPM-600), som kan brukes som referanse. Dette hjelper til med å sikre effektive referanseverdier, selv om de 2 enhetene er langt fra hverandre.

FLS-600 benyttes ved test av passive optiske nettverk (PON) ved 1310, 1490 & 1550nm, de 3 bøl-gelengder som anbefales av ITU-T (G.983.3) for PONs.

FLS-600 er som alle andre EXFO instrumenter utviklet for å fungere i tøffe arbeidsmiljøer. Instrumentet har bakgrunnsbelyst LCD for enkel avlesing i mørke omgivelser.

FLS-600 har følgende egenskaper (avhengig av modell):
• Opp til 3 singlemode (SM) bølgelengder (1310, 1550nm og 1490nm eller 1625nm) på en single port, eller opp til 4 bølgelengder (MM/SM) (850/1300nm og 1310/1550nm) på 2 porter.
• 3 års garanti.
• Feilfrie tidsbesparende test funksjoner.

Leveres i bæreveske inkl. brukerveiledning, kalibreringssertifikat, AC adapter, Litium Ion batteri og kvikkguide på 6 språk.

Under bestilling er det listet opp et utvalg av modelltyper med forskjellige type konnektorer og grensesnitt. Andre modeller (MM), konnektorer og grensesnitt (APC) kan bestilles separat, eller med instrumentet – på forespørsel.
Les mer

EXFO FLS-600 fiberlyskilde SM laser 1310/1550nm SC/UPC

EAN 5706445686155

EL.NR 8030339

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

RING FOR PRIS +47 22 10 42 70

Opprett ny liste
Lagre

FiberMASTER Multimode OTDR

EAN 5056310400929

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

19 453,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
FiberMaster QUAD Modell

FiberMASTER, er en fibertester til verifisering av Multimode & Singlemode (50nm og 62,5nm & 9,25nm) fiberkabler i fiberinstallasjoner ved en bølgelengde på 850/1300/1310/1550nm.

Settet består av en 850/1300/1310/1550nm lyskilde og et optisk power-meter for 850, 1300, 1310, 1490 og 1550 nm bølgelengde. Lyskilden kan på en enkel måte ”dokkes” i bunnen av power-meteret for enkel og sikker oppbevaring.

Instrumentet måler på fiberlederen i dBm og mW og kalkulerer tapet eller dempningen i dB. Det er mulig å kalibrere dempningen i dB. Dette gir brukeren mulighet for å sette et referanse nivå for lyskilden, og kan dermed avlese tapet direkte på fiberlinken, uten behov for manuelt å beregne verdiene. Instrumentet kompenserer for patchkablene som benyttes til testen.

Instrumentet leveres inkl. bæreveske, 1 stk. universal adapter for power meter og overganger for ST, SC og FC adaptere til lyskilden.

Les mer

FiberMaster QUAD Modell

EAN 5706445470952

EL.NR 8024390

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

21 775,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
NaviTek IE - Nettverkstester for LAN og PROFINET

NaviTEK IE er en tester for idriftsettelse, forebyggende vedlikehold og feilsøking av industrielle PROFINET Ethernet nettverk og standard Ethernet IP-nettverk.
NaviTEK IE er designet for å forenkle prosessen, og identifisere nettverkspunkter og konfigurasjon uten å kreve en PC og spesialprogramvare. En enkel og forståelig kontroll av systemet og identifisering av potensielle problemer. Finn automatisk kabel, nettverk eller enhetskonfigurasjon/-feil med et trykk på knappen.

Med NaviTEK IE kan man identifisere kabelfeil på både kobber og fiberkabler. Med en ”helse” sjekk kan man forhindre nettverksfeil, og med hjelp fra event loggen på opptil 48 timer, finne defekte enheter. Feilkonfigurerte enheter lokaliseres enkelt med NetMAP sammenligningsverktøyet.

For å bevise at nettverket er blitt stilt inn korrekt, kan NaviTEK IE leverer profesjonelle PDF-rapporter, som kan deles med kolleger og kunder ved hjelp av den gratis IDEAL AnyWare ™ mobil app.

NaviTek IE har følgende egenskaper:
• Vise nettverkskonfigurasjon - IPv4 / IPv6 kompatibel
• Wiremap for kryssede par, splitede par, åpen og kortslutninger
• Avstand til åpne og kortsluttede par (TDR)
• PoE/PoE+ detektering og belastnings test
• Tone generator for kabel søking
• Hub blink for port identifikasjon
• DHCP client
• Switch hastighets detektering -10/100/1000 Mb/s
• Bakgrunns belyst farge touch skjerm
• Utskiftbare RJ45 innsatser
• Autotest 
• Nettverksprobe (NET TEST) gir detaljert nettverksinformasjon for hver enhet
• Port identifikasjon ved hjelp av EDP / CDP / LLDP protokoller
• VLAN deteksjon
• Nettverks trafikk visning med bargraf
• Send testrapporter fra din mobilenhet ved hjelp av den gratis IDEAL AnyWARE-app
• Optisk grensesnitt med powerlevel og pass / fail indikasjon med understøttet SFP moduler
• Brukerdefinert wiremap
• M12 PROFINET Kabel test
• PROFINET Fiber kabel test
• Nettverk ”helsesjekk”
• Enhets LED flash for å finne enheter raskere
• NETMAP sammenligning - identifisere endringer i nettverket
• Liste over alle nettverkets node opplysninger
• Enhetsalarm / feil deteksjon
• Profesjonelle industrielle Ethernet PDF rapporter

Fibermoduler kan kjøpes som tilbehør.

Leveres inkl. 1 x Remote enhet, 1 x oppladbart batteri, 1 x strømforsyning, 2 x Patchkabler 30cm Kat. 5e STP, USB Wi-Fi plugg, 1 x kvikk guide, 1 x veske, 2 x PROFINET RJ45 (m) - M12 (f) D coded 1m adapter kabel.
 

Les mer

NaviTek IE - Nettverkstester for LAN og PROFINET

EAN 5706445471539

EL.NR 8023659

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

21 940,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
EXFO FLS-600 fiberlyskilde QUAD MM/SM FC/UPC
EXFO FLS-600 fiberlyskilde er designet med stor fleksibilitet. Velg mellom laser og LED modeller og flere forskjellige bølgelengder. Man kan i tillegg spare tid ved å ”bygge” sin egen liste av ”favo-ritt” bølgelengder, og deretter kun bla igjennom de når man tester.

Ved bruk av ”Auto skifte funksjon” kan FLS-600 automatisk skifte imellom tilgengelige bølgelengder. Når FLS-600 Brukes sammen med et kompatibelt power meter (FPM/FOT 600) vil den kunne gjenkjenne sist brukte bølgelengde som har været i bruk, og skifter derfor til korrekt kalibreringsparameter.

På FLS-600 kan man motta informasjon fra mottakerenden (FPM-600), som kan brukes som referanse. Dette hjelper til med å sikre effektive referanseverdier, selv om de 2 enhetene er langt fra hverandre.

FLS-600 benyttes ved test av passive optiske nettverk (PON) ved 1310, 1490 & 1550nm, de 3 bøl-gelengder som anbefales av ITU-T (G.983.3) for PONs.

FLS-600 er som alle andre EXFO instrumenter utviklet for å fungere i tøffe arbeidsmiljøer. Instrumentet har bakgrunnsbelyst LCD for enkel avlesing i mørke omgivelser.

FLS-600 har følgende egenskaper (avhengig av modell):
• Opp til 3 singlemode (SM) bølgelengder (1310, 1550nm og 1490nm eller 1625nm) på en single port, eller opp til 4 bølgelengder (MM/SM) (850/1300nm og 1310/1550nm) på 2 porter.
• 3 års garanti.
• Feilfrie tidsbesparende test funksjoner.

Leveres i bæreveske inkl. brukerveiledning, kalibreringssertifikat, AC adapter, Litium Ion batteri og kvikkguide på 6 språk.

Under bestilling er det listet opp et utvalg av modelltyper med forskjellige type konnektorer og grensesnitt. Andre modeller (MM), konnektorer og grensesnitt (APC) kan bestilles separat, eller med instrumentet – på forespørsel.

Les mer

EXFO FLS-600 fiberlyskilde QUAD MM/SM FC/UPC

EAN 5706445686186

EL.NR 8062882

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

24 485,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
SignalTEK NT LAN kabeltester

SignalTEK NT er en videreutvikling av den velkjente SignalTEK fra TREND Networks.
SignalTEK NT tester hastigheten opptil 1 Gbit på aktive nettverk i henhold til IEEE 802.3ab både for kobber- og fiberinstallasjoner, ved å sende datapakker ut på nettverket med dobbelt bølgelengde (bi-directional).

SignalTEK NT har funksjoner som hjelper installatører, IT administratorer, nettverksteknikere og systemutviklere i hverdagen. Instrumentet hjelper deg raskt, med å teste hastigheten på nettverket.

SignalTEK NT har følgende egenskaper:
• Intuitiv betjening via klar bakgrunns belyst fargeskjerm.
• Touch skjerm for enklere menynavigering
• Utfører aktiv nettverkstest både over kobber og fiber.
• Identifiserer raskt og sikkert Wiremap feil, splittede par og TDR funksjon som måler avstand til feil.
• Kan identifisere Ethernet og PoE & PoE+ problemer ved verifisering av Ethernet forbindelser.
• Enkel nettverksbelastningstest igjennom Hub og Switcher.
• Support av IPv4 og IPv6 internettadresser, Trace Route og Ping test.
• Optisk powerindikering (med kompatible SFP moduler).
• Kan lagre testresultater i i pdf eller csv format opp til 5000 tester. Resultater kan skrives ut via USB stikk eller via Wi-Fi.
• ”Autotest” knapp, så alle funksjoner testes på en gang.

Ved hjelp av den gratis App. "TREND AnyWARE" (kommer sammen med instrumentet) er det mulig å sende testrapporter til din mobile enhet.

SignalTEK NT leveres inkl. 1 x Displayenhet, 1 x Remoteenhet, 2 x NiMH batterier (oppladbare), 2 x Strømforsyninger, 2 x Patchkabler 30cm Kat. 5e STP, 1 x USB Wi-FI adapter, brukerveiledning på CD, 1 x kvikk guide og 1 x bæreveske.

NB!! Fibermoduler bestilles separat

Les mer

SignalTEK NT LAN kabeltester

EAN 5706445470556

EL.NR 8030441

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

25 175,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
EXFO FLS-600 fiberlyskilde QUAD MM/SM SC/UPC

EXFO FLS-600 fiberlyskilde er designet med stor fleksibilitet. Velg mellom laser og LED modeller og flere forskjellige bølgelengder. Man kan i tillegg spare tid ved å ”bygge” sin egen liste av ”favoritt” bølgelengder, og deretter kun bla igjennom de når man tester.

Ved bruk av ”Auto skifte funksjon” kan FLS-600 automatisk skifte imellom tilgengelige bølgelengder. Når FLS-600 Bruges sammen med et kompatibelt power meter (FPM/FOT 600) vil den kunne gjenkjenne sist brukte bølgelengde som har været i bruk, og skifter derfor til korrekt kalibre-ringsparameter.

På FLS-600 kan man motta informasjon fra mottakerenden (FPM-600), som kan brukes som referanse. Dette hjelper til med å sikre effektive referanseverdier – selv om de 2 enhetene er langt fra hverandre.

FLS-600 benyttes ved test av passive optiske nettverk (PON) ved 1310, 1490 & 1550nm, de 3 bølgelengder som anbefales av ITU-T (G.983.3) for PONs.

FLS-600 er som alle andre EXFO instrumenter utviklet for å fungere i tøffe arbeidsmiljøer. Instrumentet har bakgrunnsbelyst LCD for enkel avlesing i mørke omgivelser.

FLS-600 har følgende egenskaper:
• Opp til 3 singlemode (SM) bølgelengder (1310, 1550nm og 1490nm eller 1625nm) på en single port, eller opptil 4 bølgelengder (MM/SM) (850/1300nm og 1310/1550nm)
på 2 porter.
• 3 års garanti.
• Feilfrie tidsbesparende test funksjoner.

Leveres i bæreveske inkl. brukerveiledning, kalibreringssertifikat, AC adapter, Litium Ion batteri og kvikkguide på 6 språk.

Under bestilling er det listet opp et utvalg av modelltyper med forskjellige type konnektorer og grensesnitt. Andre modeller (MM), konnektorer og grensesnitt (APC) kan bestilles separat, eller med instrumentet – på forespørsel.
 

Les mer

EXFO FLS-600 fiberlyskilde QUAD MM/SM SC/UPC

EAN 5706445686193

EL.NR 8062881

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

RING FOR PRIS +47 22 10 42 70

Opprett ny liste
Lagre

FiberMASTER Power Meter and Light Source

EAN 5056310400974

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

27 013,00 NOK Ekskl. mva

Les mer
Opprett ny liste
Lagre
EXFO FIP-420B fiberinspektionsprobe

Kontroll av fiberkonnektorer er essensielt ved installering av fiber installasjoner, spesielt med henblikk på sertifisering av fiberinstallasjonen – til kontroll av kvaliteten/renheten av fiberuttaket.
Med EXFO´s fullautomatiske fiber inspeksjonsprobe og analyse programvare, har dette aldri vært enklere.

Grunnen til dette er at dette er så viktig er at denne kontrollen ikke er en del av standarden. Hvis fiberbilde er ute av fokus, kan det gi små skjulte defekter, som kan feilmeldinger ved sertifisering av fiberen.

For at unngå dette, kan man bruke metoder som optimerer bildekvaliteten og gir sikkerhet for inspeksjonsresultatene. Til disse oppgavene er FIP-400B serien med FIP 430B inspeksjonsprobe spesielt godt egnet.
FIP-430B er fullautomatisk og sikrer derfor optimal bildekvalitet. Den justerer seg automatisk, optimerer fokus, bildesentrerer, inspiserer og analyserer fiberen i henhold til forprogrammerte standarder - alt sammen i et stepp.

FIP-400B serien har følgende egenskaper:
• Fullautomatisk et-stepp prosess: automatisk fibermonteringsdetektering, automatisk bildes-entrering, automatisk fokusjustering og optimering, automatisk inspeksjon av fiber tilstanden, godkjenning/feil analyse og automatisk rapportering.
• Digital fotokvalitet med 3 nivåer av forstørrelse.
• Lagrer over 2 timer på en typisk fiberinstallasjon – 432 fibre.
• 14 sek. inspeksjonstid pr. port.

Fip-420B er en semi-automatisk modell. Den har 3 forstørrelsesnivåer, bildeoppfangelse og 5 megapixel CMOS bildeoppfangelse, automatisk fibersentreringsfunksjon, godkjent/feil analyse og godkjend/feil LED indikator.

Leveres i veske inkl. videoinspeksjonsprobe, 2,5mm universal patchkabel tip, UPC FC/SC konnekter, ConnectorMax2 programvare, beskyttelseshette, ledningssamler og rominndelt plastikk eske for plass til ekstra uttak.

Kan også leveres med APC grensesnitt (samme pris). Dette skal opplyses ved bestilling. (Hvis ikke – leveres proben med UPC konnektor).

Les mer

EXFO FIP-420B fiberinspektionsprobe

EAN 5706445686353

EL.NR 8030346

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

RING FOR PRIS +47 22 10 42 70

Opprett ny liste
Lagre
UniPro MGig 1 Solo Basic

UniPRO Mgig 1 reduserer konfigurasjonstiden med enkelt oppsett. Hvor en typisk Ethernet-overføringstest vanligvis blander konfigurasjonen av enheter, tjenester og type test sammen, skiller uniPRO Mgig 1 seg ut ved sine 3 enkle konfigurasjonsprosesser. Som alle andre Ideal testere bruker UniPRO Mgig 1 også den enkle autotest knappen som utfører alle tilpassede tester med ett trykk. UniPRO MGig1 utfører toveis eller loopback testing av Y.1564 og RFC2544, inkludert en jitter sub-test med en lettforståelig godkjent/feilkurve.

Toveis CIR (Obligatorisk Informasjonshastighet) og EIR (overskridende Informasjonshastighet) med fargeidentifikasjon, gjør Ethernet Link Test en bedre real-world simulering av multi-stream nettverkstrafikk i forhold til RFC2544.

SLA-Tick

UniPRO MGig1 tester den faktiske båndbredde og ytelse i forhold til de avtalte servicenivåer fra tjenesteleverandøren, betydelig raskere enn RFC2544 og Y.1564 testen. SLA-Tick-testen utfører samtidig multiservice (stream) informasjonshastighets, pakketap, jitter, forsinkelse og serviceavbruddstid (SDT) i en enkelt operasjon.

Bit Error Rate Test (BERT)

BERT tester Ethernet-rammens nyttelast fra lag 1 til lag 4 i Ethernet-linker og sammenligner feilforholdet eller feil bittellingen med de forhåndsdefinerte grensene som sikrer feilfri overføring ved den angitte båndbredden.

Multi Service (Stream) test

Opptil åtte serviceparametre målt samtidig på SLA-Tick og Y.1564 (NetSAM) testen. Muliggjør kontroll av service prioritetskontroll via nettverket, for eksempel video, data og VoIP og 3G / 4G mobil backhaul link test.

Flere nivåer av VLAN (QinQ) og MPLS

Utfører opptil åtte nivåer av VLAN innenfor VLAN-nesting for RFC2544, Y.1564 (NetSAM), BERT og SLA-Tick test. For linker som bruker MPLS, kan UniPRO MGig1 PRO teste opptil tre nivåer av etikett, klasse og TTL for hver tjeneste.

Måler total inngående og utgående båndbreddeforbruk.

Instrumentet måler topp ti i båndbreddeforbruk, sortert etter kilde- og destinasjonsadresse (IP- eller MAC-adresse) eller opptil tre nivåer av VLAN-ID (VLAN-tag).

I tillegg tester UniPRO Mgig 1 PoE / PoE +, støtte av IPv4 og IPv6, overvåkingsstatistikk inkluderer multicast, uni cast, wide cast, pakningsstørrelse, frame error count (FCS feil), nettverksutnyttelse og LLDP protokoll deteksjon.

UniPro Mgig 1 leveres inkl. NiMH batteri, 2 x patch kabeler, Strømforsyning, brukerveiledning på CD, Kvikk guide og bæreveske.

 

 

Les mer

UniPro MGig 1 Solo Basic

EAN 5706445471614

På sentrallager Lav lagerbeholdning Snart på sentrallager

RING FOR PRIS +47 22 10 42 70

Tele/Data - Fiber Instrumenter

Utvalget av instrumenter til tele og data bransjen er bredt og dekker over mange forskjellige typer instrumenter. Du finner bl.a. små trådsøkere, kabelsøkere, LAN kabeltester, nettverkstestere for både aktive og passive nettverk, tester for både kobber og fiber, testere for Ethernet og flere kvalifiseringstestere. 

Det er også her du finner LanTek instrumentene for kabeltest og sertifisering for både kobber og fiber. Tilsvarende finner du spesielle fiberoptiske testere med singlemode, multimode, dempningstest, fiberoptiske lyskilder og OTDR feilsøkingsinstrumenter. Avsnittet inneholder også de spesielle instrumenter for CCTV video kamera kontroll.